בשנת הלימודים הקרובה (תש"פ) יצא בית הספר לערבית של מינרוה לחופשה.

לא יתקיימו קורסי ערבית עד להודעה חדשה.

מחלקת היעוץ ובית ההוצאה לאור עובדים כרגיל.

קורס ערבית מדוברת לרופאים וצוותי רפואה

פרטי הקורס:

קהל היעד

הקורס מיועד לרופאים ובעלי מקצועות רפואיים ופארא-רפואיים. ככלל הקורס מיועד לחסרי ידע קודם בערבית מדוברת, אך גם בעלי ידע קודם שאינו סדור ימצאו בו את מקומם, כבר בשיעור הראשון.

מטרות הקורס

הקורס נועד להקנות לאנשי צוות רפואי ופארא-רפואי יכולת בסיסית לנהל שיחה בערבית מדוברת עם מטופליהם. חומר הלימוד מכוון במיוחד לתחום הרפואה הדחופה, אולם נוגע גם במונחים מתחום הרפואה הקהילתית. עם סיום הקורס יהיו בידי הלומדים הכלים לניהול שיחה לצורך אנמנזה, הנחיית המטופל בעת בדיקה או טיפול וכיוצ"ב.

דרישות הקורס

על המשתתפים בקורס להקפיד על נוכחות סדירה בכל השעורים. משתתף שלא הגיע לשיעור מתבקש להשלים את החומר שהחסיר באופן עצמאי וזאת לפני השיעור הבא.

חומר הלימוד

במהלך הקורס נשתמש בחומרי לימוד יעודיים אשר פותחו במיוחד עבור תוכנית הלימודים לצוותי רפואה.

עיקר הנושאים הנלמדים בקורס

בקורס יילמדו יסודות הדקדוק והתחביר עפ"י התכנית שבסדרת ספרי הלימוד 'לדבר ערבית' ובכלל זה: כללי היידוע, כינויי הקניין, כינויי גוף, כינויי רמז, נטיית הפועל בגזרת השלמים, גזרת ע"ו-ע"י, גזרת ל"י וגזרת הכפולים בבניינים ראשון, שני, שלישי, חמישי ושביעי. בנוסף יחשפו הלומדים לאוצר מילים ייעודי מתחומי הרפואה השונים. כלל החומר הנלמד מיושם בשיחות תרגול הנערכות בכיתה. משתתפים העוסקים בתחום רפואי ייחודי מתבקשים להודיע על כך למורה עם תחילת הקורס על מנת שזה ישלב בחומר הנלמד את המינוח הרלוונטי להם.

מהלך השיעור

היות והקורס נועד להקנות ידע מעשי, נדרשת השתתפות פעילה בשיחות התרגול הנערכות מדי שיעור. כמו כן נדרשים הלומדים ללמידה ותרגול עצמי בהיקף שלא יפחת מ-25 דקות מדי יום, בהתאם להנחיות המורה.

היקף הקורס

תכנית הלימודים היא בהיקף של 30 שעות אקדמיות. חלק מהקורסים נלמדים במתכונת של עשרה שיעורים בני 3 שעות אקדמיות כל אחד, וחלק במתכונת של 15 שיעורים בני שעתיים אקדמיות.

גודל הקבוצה

מספר הלומדים בקבוצה אינו עולה על תריסר.

שכר הלימוד

שכר הלימוד בקורס מסובסד על ידי העמותה לקידום הוראת השפה הערבית בישראל (ע"ר) ועומד על 950 ש"ח.

הרשמה לקורס

לפרטים נוספים לגבי ההרשמה ראו עמוד הרשמה לקורסים

לקבלת מידע נוסף מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

כל הזכויות שמורות למינרוה יעוץ והדרכה בע"מ © 2018

Designed by NDV