בשנת הלימודים הקרובה (תש"פ) יצא בית הספר לערבית של מינרוה לחופשה.

לא יתקיימו קורסי ערבית עד להודעה חדשה.

מחלקת היעוץ ובית ההוצאה לאור עובדים כרגיל.

שאלות נפוצות

קורסים

1: לומדים גם לכתוב ולקרוא?

זה תלוי. בקורסים לערבית מדוברת לא לומדים לקרוא ולכתוב בערבית, אלא משתמשים בתעתיק עברי מדעי. כותבים באותיות עבריות מנוקדות את האופן בו המילה נשמעת, למשל – בִּנתִי.
אנו מציעים גם קורסים להכרת האלף-בית הערבי (יסודות הקריאה והכתיבה בערבית) וכן קורס לראשית הקריאה (קריאה בטקסטים קלים א').

2: למדתי ערבית בתיכון, איזו רמה אני?

מרבית התיכונית אינם מלמדים ערבית מדוברת אלא ערבית ספרותית – קריאה וכתיבה. לכן, למי שעדיין אינו מסוגל לנהל שיחה בערבית (אפילו ברמה קלה), מומלץ להצטרף לקורס המתחילים.

3: אני מבין את הסבתא והסבא שלי שמדברים ביניהם ערבית. איזו רמה אני?

אם אינך מסוגל לדבר ערבית בעצמך, אלא רק להבין את האחרים, כדאי להתחיל מרמת הבסיס כדי לבנות יכולת שיחה אמיתית. אנחנו ממליצים בחום להצטרף לקורס רמה א'.

4: תוך כמה זמן אדע לדבר?

הנרשמים לקורס המתחילים שלנו צפויים להיות מסוגלים לנהל שיחה קצרה ופשוטה כבר לאחר מספר מפגשים. על מנת להגיע לרמת שיחה סבירה יש ללמוד משך מספר חודשים. אנו מציעים קורסים בארבע רמות התקדמות, עד כדי שיחה ברמה טובה מאד, בנושאים מגוונים (רמה ד').

5: מה יודע מי שמסיים קורס אצלכם?

מי משתתף בקורסים שלנו, וגם מכין שיעורי בית ולומד בין השיעורים, יוכל לשוחח כבר אחרי מספר מועט של מפגשים. בסיום הקורס הראשון צפויים הלומדים לדעת כ-250 מילים, ולהיות מסוגלים לנהל שיחה בסיסית היטב. ככל שמתקדמים בלימודים, אפשר מובן לדבר על נושאים מגוונים יותר ובצורה רהוטה יותר.

6: מי המורים שלכם? הם ערבים?

כל המורים שלנו אקדמאים, בעלי נסיון עשיר בהוראת ערבית למבוגרים, שעברו הכשרה מקיפה וממושכת.
חלק מהמורים ערבים וחלק דובר ערבית ברמת שפת אם.

7: מי מגיע ללמוד אצלכם?

בכיתה יושבים עד 12 לומדים, מרקעים מגוונים – סטודנטים בחוג למזרח תיכון באוניברסיטה, בעלי מקצוע שנדרשים לשפה הערבית לצורך עבודתם, ומי שמתעניינים בשפה הערבית לכל מטרה.

8: אני בת 14, האם תקבלו אותי לקורס?

באופן כללי, הקורס אינו מתאים ללומדים צעירים מאד – שעורי בית נוספים על אלה הניתנים בבית הספר, קבוצה המורכבת מתלמידים בוגרים, נושאי שיחה שאינם מותאמים והפעילות בשעות הערב המאוחרות אינם נוחים לרוב ללומדים צעירים. אם בכל זאת ירצה תלמיד צעיר במיוחד להצטרף, ויתחייב לעמוד בדרישות הקורס, נשמח לקבלו.

9: באיזו שיטה אתם מלמדים?

שיטת הלימוד שלנו היא זו המשמשת גם בספרי הלימוד "לדבר ערבית" מאת יוחנן אליחי. בקצרה, מדובר בלימוד תיאורטי של מבנה המשפט ואחריו תרגול שיחה. השיחה היא עיקר השיעור.

10: האם יש הפסקה בשיעורים?

אורכם של מרבית השיעורים הוא 90 דקות ללא הפסקה. בחלק קטן של הקורסים ישנם שעורים בני 120 דקות, עם הפסקה קצרה במהלכם.

11: האם אתם מוכרים לגמול השתלמות? פקדון חיילים משוחררים?

איננו מוכרים לגמול השתלמות או לפקדון חיילים משוחררים. נשמח להנפיק אישור לימודים אם ברצונך לקבל הכרה באופן אישי ממקום העבודה שלך.

12: האם יש קורסים גם מחוץ לירושלים?

אין לנו קורסים מחוץ לירושלים, ואין לנו סניפים

13: תוכלו ליצור קורס מקצועי לתחום העיסוק שלי?

כרגע אנו מציעים קורסים לקהל הרחב, וקורסים לצוותי רפואה. נשמח לבנות עמכם קורס שישקף את הצרכים שלכם. צרו עמנו קשר!

14: האם יש דרישות מקדימות לקבלה לקורס?

לקורס המתחילים, רמה א', אין דרישות מקדימות מלבד יכולת לימודית מתאימה – הלומדים בקורס נדרשים לחזור על חומר הלימוד בהיקף של כחצי שעה ביום בין השיעורים.
בקורסים למתקדמים, רמה ב' ואילך, יש צורך בהוכחת רמה מספיקה של שיחה בערבית מדוברת. בדיקת הרמה נעשית בבחינה קצרה בע"פ, בשיחת טלפון.

15: מה קורה בסוף הקורס אם אני לא יודע לדבר?

לכל תלמיד שסיים את הקורס ורוצה בכך, ישנה האפשרות לחזור על הקורס ללא תשלום, החל מהשיעור השישי. יש לתאם עימנו את החזרה על הקורס, שכן אנו מקפידים על קבוצות לימוד קטנות.

16: האם יש שעורי בית?

בהחלט. בסיום כל מפגש יפנה אתכם המורה לשעורי הבית מתוך ספר הלימוד. כמו כן אנו מבקשים לחזור על החומר הקודם בהיקף של כחצי שעה מדי יום. ללא חזרה ושעורי בית לא נוכל להתקדם בלימוד ולדבר!

17: האם יש ספר לימוד?

למרבית הקורסים יש ספר לימוד- מתוך סדרת הספרים "לדבר ערבית" מאת יוחנן אליחי, או אחר.

18: האם הכיתה נגישה?

כיתת הלימוד נגישה למתניידים בכסאות גלגלים. בבניין ישנה מעלית, רמפת גישה לכניסה ושירותים נגישים.

הרשמה

19: האם אפשר להירשם לקורס בטלפון או במייל?

הרשמה לקורס מצריכה תשלום של שכר הלימוד וחתימה על טופס הרשמה. ניתן להסדיר את ההרשמה בהגעה למשרדנו בשעות הפעילות, או במשלוח טופס הרשמה לפקס או לדואר האלקטרוני. בכל מקרה של משלוח טופס ללא נוכחות במשרד יש להתקשר ולוודא שהטופס התקבל ושההרשמה תקינה.

20: נרשמתי לקורס ולא אוכל להמשיך, אפשר לעבור כיתה?

ניתן בהחלט לעבור לקורס אחר, בתיאום איתנו. התקשרו למשרד ונמצא את הקורס המתאים עבורכם

21: נרשמתי לקורס ואני רוצה לבטל, מה עושים?

תקנות הגנת הצרכן (ביטול עסקה) קובעות כי פרק הזמן לביטול השתתפות בקורס הוא בתוך 14 ימים מיום ההרשמה, ובלבד שהביטול ייעשה לפחות 14 ימים שאינם ימי מנוחה לפני מועד תחילת הקורס.
במידה ומסיבה כל שהיא מועדי הקורס אליו נרשמת אינם מתאימים לך עוד, נוכל להעביר את הרשמתך לקורס מאוחר יותר, בתיאום מראש.

לקבלת מידע נוסף מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

כל הזכויות שמורות למינרוה יעוץ והדרכה בע"מ © 2018

Designed by NDV